Základ šatníku – Barbar Conan, Xena a Gandalf.

Co je to vlastně základ šatníku? Spousta lidí Vám řekne, že to jsou modré džíny. Nebo třeba bílá košile. To ovšem vyvolává zcela klamný dojem, že všichni musíme nosit modré džíny, nebo bílou košili. Což je trochu ošemetné, jak se ostatně dozvíte v příštím článku.

Základ šatníku by mělo být několik nadčasových a kvalitních kousků v jedné z neutrálních barev. Tyto základní kousky lze doplňovat sezónními a „trendy“ hadříky a doplňky. Základ šatníku má každý z nás jiný, podle našeho vkusu, typu, kde se pohybujeme a jaké oblečení koresponduje s naším životním stylem.

 Nejlepší bude ukázat si to na několika příkladech:

Barbar Conan

Základem Barbarova (btw. Nevíte někdo, jestli se píše malé, nebo velké B? Je to jeho jméno, přezdívka, nebo je prostě barbar?)šatníku je bederní rouška. Jeho tzv. „signature piece“ je náhrdelník  s několika zuby a kulatým medailonkem. Conanovy oblíbené doplňky jsou nátepníčky a čelenka. U jiného muže by podobné oblečení působilo zženštile, jemu však tento styl sedí.

K tomuto kvalitnímu základu už pak může nosit různé trendy kousky, klidně i koupené v nějakém levném řetězci. Doporučila bych mu držet se šedohnědého spektra barev a jasnější barvy nechat zazářit jen na detailech (žlutý kámen na rukojeti meče, fialové detaily na čelence například).

 

Barbar Conan si může dovolit i růžové doplňky beze strachu, že bude celkový dojem příliš zženštilý.

Do chladnějšího počasí může Barbar Conan sáhnout i po tygřím přehozu, který nechá volně splývat z ramen.

Tyto boty od Christiana Loubutina může nosit k tygřímu kožichu v rámci trendu "print on print", nebo třeba k vínové bederní roušce a meči v neutrální barvě.

 Xena

Základem šatníku princezny – válečnice je bezesporu korzet se zvýrazněnými rameny. Jejím osobním znakem jsou kromě korzetu rovné vlasy s ofinou a stejně jako u Barbara Conana nátepníčky. Se svými outfity si umí pěkně vyhrát a být pokaždé jiná.

Doplňky v boho stylu udělají z přísné Xeny rázem veselou a bezstarostnou krasavici.

 

Čelenka s perlami Xenu pěkně zjemnila.

Variace na její styl - božohodový korzet a bílé šaty.

Xena chytře nahradila neforemný kožich několika navrstvenými kožešinami a celé to přepásala šerpou.

 Gandalf

Základem Gandalfova šatníku je bezesporu plášť doplněný kloboukem a holí. Vzhledem k jeho velmi konzervativnímu stylu bych mu nedoporučovala doplňovat své outfity detaily v neonových barvách.

Ani sluneční brýle nejsou nejlepší nápad, ačkoliv pokus o stylovost se cení.

Gandalfovi tento tvar brýlí nesluší a neladí k zbytku oblečení. Doporučuji mu brýle konzervativnějšího tvaru s kouřovými skly.

Na Gandalfovi si můžeme pěkně ukázat, jak lze radikálně změnit celý základ šatníku. A to natolik výrazně, že jej od té doby kamarádi nazývali Gandalf Bílý.

Gandalfovi výměna šatníku prospěla, vypadá mladší a uhlazenější. Ale mít tu možnost, pokusila bych se ho přesvědčit, aby se občas k svému šedému "looku" vrátil. Na neformální příležitosti je vhodnější a jeho image otrhaného tuláka rozhodně měla něco do sebe. Každopádně v obou variantách zůstává šarmantní.

 

Doufám, že se mi podařilo na těchto příkladech demonstrovat, že základem šatníku  je pro každého z nás něco jiného. Příště se dozvíte konkrétnější rady, jak si vybudovat šatník, za který by se nemusel stydět ani Zlatoslav Lockhart.

Tak skvělý jako Zlatoslav (Gilderoy) nebude nikdo z nás. Ale můžeme se pokusit jeho dokonalosti alespoň přiblížit:-)

 

 

Newsletter

Líbil se vám tento nedokonalý článek? Přihlaste se k newsletteru.
Příspěvek byl publikován v rubrice praktické rady a jeho autorem je nedokonala. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

5 komentářů u “Základ šatníku – Barbar Conan, Xena a Gandalf.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *