Nenávidím multitasking

Včera se jedna firma na twitteru rozhodla využít MDŽ  a tweetovat o tom, v čem všem jsou ženy lepší než muži. Už to samo je vtipné, protože předpoklad je, že v ničem, pojďme to vyvrátit ha, ha, ha. Jak jinak nakonec dosáhnout rovnoprávnosti, než hledat, kdo je v čem lepší a kdo horší, jako na dětském hřišti.

Kromě důležitých a světoborných věcí, jako že ženy si dosahnou na špičky, protože mají ohebnější klouby (yes!), tam uvedli, že ženy jsou lepší v multitaskingu.

Nevydržela jsem a odpověděla. Multitasking je nezdravý, vede k vyhoření a já osobně už odmítám excelovat v multitaskingu. Mimo to mýtus o schopných a šťastných ženách, žonglujících s deseti míčky zároveň (CEO, tři děti, denně uklízí, vaří, čte pohádky, vyrábí dětem ručně masky na masopust, vyhodí pár zaměstnanců, zainvestuje milion sem a milion tam, jo a samozřejmě cvičí a vypadá skvěle), byl už dávno vyvrácen.

Ujistili mě, že samozřejmě je lepší dát všemu čas, ale když na to přijde, ženy jsou v multitaskingu lepší. Např. dokáží zároveň hrát si s dítětem, u toho uklidit, uvařit a vytvořit nákupní seznam. Nebo třeba kancelářské práce, tam jsou přece ženy taky dobré.

Pokus využít marketingově MDŽ skončil zcela v duchu socíkovského MDŽ. ;-)

Já osobně jsem si při tom popisu domácího multitaskingu vzpomněla, jak mi hrabalo když byli kluci malí. Miminko, batole, domácnost a takový malý detail, co to jen bylo, jo vlastně moje firma. A nedostatek spánku. Chodila jsem po bytě a opakovala si pro co jdu, nahlas. Stejně jsem to zapomněla. Nechala jsem klíče v autě. Ukradli nám ho. Naštěstí se jen projeli, auto bylo tak staré, že si ho nechtěli nechat. Tak aby se mohli pořádně projet, nechala jsem jim tam kočárek, autosedačky a nádavkem dostali i moji peněženku. Několikrát jsem vylezla před barák v pantoflích a jednou odešla k zubaři v teplákách, hogo fogo halence, saku a podpatcích. Bez kabelky.

Naštěstí pud sebezáchovy zvítězil a já si domluvila paní na hlídání a úklid. Samozřejmě, tehdy jsem z toho měla šílené výčitky a říkala si, asi jsem divná, asi jsem špatná žena, vždyť já mám přece multitasking zvládat úplně skvěle! Teď už ty výčitky nemám. Ale ve chvíli, kdy je člověk prostě zavalený, nemá už na věci náhled.

Multitasking je někdy nutný. Když je to nutné, zvládnou dělat víc věcí najednou i muži i ženy. Ale lepší je, když se mohou soustředit na jednu činnost. Zvlášť když je to činnost, vyžadující soustředění. Pustit si k uklízení audio knihu není multitasking, to je příjemné rozptýlení z rutinní práce. Multitasking není kamarád, šikanuje náš ubohý mozek, který už tak jede na plné obrátky.

Zrovna teď si kromě psaní zároveň píšu sms s kamarádkou a konci článku to moc nepomáhá. Raději skončím hned teď.

Díky za čtení a hezký klidný den bez hektického stíhání milionu věcí!

 

Newsletter

Líbil se vám tento nedokonalý článek? Přihlaste se k newsletteru.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *