Já nejsem žádná mimibazarová mamina!

…nebo bych měla spíš napsat mamyna? Poslední dobou pozoruji v médiích a napříč internetem dva různé pohledy na matky. Tak jsem si sem, do nedokonalého studia, pozvala dvě maminky – typické představitelky těchto dvou druhů.

 Mimibazarová mamina

„Už jako těhulka jsem se móóóóóc těšila na mimíska. Ale bohužel bolelo mě bříško a měla jsem ty potvůrky nevolnosti. Naštěstí holčiny z netu mě vzaly mezi sebe a poradily mi dát si večer vedle postýlky malou mňamku a hned ráno začít dlabat. Manža poctivě přibíral se mnou a když se dostavil den D málem odvedli na sál jeho. Teď mám mimíska už doma a zahájili jsme kójo. Tak ještě se dostat na předtěhu váhu, což je dost problém s těmi óbrňamkami, kterými mě manža krmí Ale copak? Ty už jsi se vzbudinkal? No kdo to tady udělal bobeček, no? To je ale naděleníčko…“

 Matka drsňačka

 „Tak že jsem těhotná jsem se dozvěděla, když mi jedna kocovina pořád nechtěla skončit. To těhotenství mě teda vůbec nebavilo, buď jsem blila, nebo byla hotová. Jediné, co mi na nevolnosti zabíralo bylo žrát, žrát a žrát. Proto teď vypadám jako bečka sádla. Naštěstí je na tom muž stejně, jsou z nás taková vyžraná prasata. Od té doby, co náš malý na sále poprvé zařval už v podstatě řvát nepřestal a už nám z toho neskutečně hrabe. Už bych ráda oblékla své staré slimky a křiváka a vyrazila pařit, ale to bych nejdřív musela přestat být pojízdná mlékárna. A s tím vším žrádlem, který do mě cpe můj starej, asi jen tak nezhubnu. Fuj! On se zase posral! Ježiš, to je smrad.“

Z nedokonalého studia se s vámi loučíme. Ono vlastně ani žádné takové studio neexistuje, ale to vám došlo, že…

Ani tyto matky neexistují. Ačkoliv podle médií to tak nevypadá, já potkávám jen samé rozumné a láskyplné maminky, které mají své děti rády, mají o ně starost, ale ne přehnanou, říkají jim hezkými zdrobnělinami, ale nepřehánějí to. Jsou nadšené z toho, že opravdumají to dítě, užívají si zážitky s dětmi plnými doušky a přesto zůstaly normálními ženami.

Vím, že ty maminkovské výlevy někdo asi píše. Ale věřím, že ve skutečnosti většina těch maminek se prostě jen přizpůsobila slovníku ostatních. A co se týče drsňaček, věřím, že doma tajně stejně nějakou tu zdrobnělinu použijí a jsou ze svého miminka taky „hotové„.

Ono je vždy výhodné zviditelnit nějaký extrém. Ale já to prostě ohledně maminek nijak černě nevidím!

PS: Kdyby někoho zajímalo, která z těchto dvou poloh je mi sympatičtější, musela bych říct, že ta mimibazarová. Mnohem lépe pochopím maminku, která je tak nadšená ze svého miminka, že má trochu zatmění mozku, než ženu, která za každých okolností hlavně musí „play it cool“. Hlavně aby si o ní někdo nemyslel, že je snad nějaká pitomá mimibazarová mamyna, která je rozněžnělá ze svých dětí.

 

Newsletter

Líbil se vám tento nedokonalý článek? Přihlaste se k newsletteru.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *